Montáž oken

Pokud si pořizujete plastová okna do novostavby nebo jako výměnu za stará, nechejte si je odborně namontovat od dodavatele oken. Cena za montáž oken je většinou započítána v ceně oken. Případnou chybnou montáží můžete okna poškodit. Po vlastní montáží je potom někdy problematické řešení reklamací.

Odstranění krycích fólií

Okna jsou chráněna před poškozením speciální fólií. Ochrana je určena na přenášení a montáž oken. Tato fólie po několika týdnech ztvrdne a je obtížné ji odstranit.

Zapravení svépomocí je možné provádět prakticky okamžitě po vytvrzení montážní pěny. Okna jsou na několika místech pevně ukotvena a mezery jsou zapěněny polyuretanovou pěnou. Dnes používané pěny jsou vytvrzené po několika desítkách minut, zatímco dříve to trvalo téměř celý den.

Dokončovací práce

při objednávce oken bychom si měli ujasnit, zda budeme od dodavatele požadovat také zapravení omítky okolo oken. Plastová okna jsou vždy zhruba o polovinu užší než vyměňují stará (kastlová) okna. Tato možnost připadá v úvahu hlavně u výměny starých oken za nová.

Kromě výměny oken se samozřejmě musí řešit montáž vnějších a vnitřních parapetů.

Větrání stavby

Nová plastová okna téměř neumožňují výměnu vzduchu s vnějším okolí. Je to díky těsněním a konstrukci, která co nejvíce šetří teplo. Ze stavebních materiálů a čerstvých omítek se uvolňuje velké množství vody. Proto je nutné časté větrání, které umožní stavbě vyschnout a zaprání kondenzaci vlhkosti na vnitřní straně oken.

Tento web je chráněn proti plagiátorství a nelegálnímu kopírování: Chráněno pomocí Copyscape - kontrola duplicitního obsahu a kopírování