Okenní doplňky

Rolety a žaluzie

Vnitřní - plní stínící a estetickou funkci. do určité míry mohou eliminovat hluk, který proniká oknem do místností

Vnější - montují se před okno z vnější strany, velmi často mají dálkové ovládání chrání okno před poškozením, zvýšenému hluku a v létě brání lépe průchodu slunečních paprsků lépe než vnitřní žaluzie.

Dálkové ovládání - umožňuje pohodlně ovládat rolety nebo žaluzie, které jsou umístěny venku před oknem. Další použití je u výše umístěných oknech.

 

Okenní parapety

Vnější materiál na parapety je nejčastěji hliníkový plech s povrchovou úpravou nebo nerez plní krycí funkci a chrání před zatečením vody do prostoru pod okno nebo do zateplovacího systému, který je ukončen těsně o okna.

Vnitřní parapet je důležitým prvkem souvisejícím z oknem. Z materiálů se nejvíc používá dřevo, dřevotříska nebo plastový profil, který může být s povrchovou úpravou imitace dřeva.

Kování

Kování slouží k ovládání a otevírání okna. pohybem jediné páky lze okno otevírat v různých polohách nebo nastavit mikroventilaci.

Sítě proti hmyzu

Sítě se vkládají do oken i dveří. Jsou z průhledné jemné síťoviny, která je upevněna v plastovém rámu. Rám se vyrábí na míru a lze ho Jednoduše vložit do okna.

Tento web je chráněn proti plagiátorství a nelegálnímu kopírování: Chráněno pomocí Copyscape - kontrola duplicitního obsahu a kopírování