Plastová okna - vlastnosti a výhody

Životnost plastových oken

je odhadována na minimálně 50 let. Plasty a používané přísady dělají okna velmi odolná přírodním vlivům. Díky dlouhé době používání jsou vlastnosti plastových oken neustále zdokonalovány.

Plastová okna se vyrábí ze speciálního tvrzeného PVC. tento materiál nezatěžuje životní prostření, protože je plně recyklovatelný.

Tepelně izolační skla

Nový trend v zasklívání oken jsou izolační dvojska a trojskla. Dvojskla se v oknech používají řadu let. Brzy je díky lepším vlastnostem pravděpodobně nahradí trojskla. V rodinných domech ale stále existuje spousta oken s jednoduchými skly, kterými uniká mnoho tepla.

Úspory tepla

Okny se ztrácí až 1/3 tepla určeného na topení. Konstrukce moderních plastových oken snižuje tyto ztráty na minimum. Použitím kvalitních plastových oken spolu z kvalitním zateplením budovy uspoří značné finance na vytápění budovy.

Zvuková izolace plastových oken

Díky své konstrukci plastová okna také velmi dobře brání průniku okolního zvuku dovnitř obytného prostotu. Ať už má hluk jakýkoliv původ, jednoznačné škodí lidskému organizmu a zdraví. Akustický útlum oken je velmi výrazný. Rám a křídlo plastových oken izoluje proti hluku mnohem lépe než dřevěný rám. Pro speciální případy lze zvolit také typ zasklení, která má lepší protihlukové vlastnosti než standardní dvojsklo.

Tento web je chráněn proti plagiátorství a nelegálnímu kopírování: Chráněno pomocí Copyscape - kontrola duplicitního obsahu a kopírování