Jak si vybrat dodavatele

Cena za okno

Přesná cena za okno se stanoví na základě zaměření a může sestávat z více položek:

Cenu ovlivňuje více faktorů. Je to například výše marže, započítaná sleva a podobně. Většinou je v ceně započítaná i montáž a demontáž, a proto je za ně uváděna nulová cena. Nacenění dalších položek (doprava, seřízení...) je diskutabilní. Pokud se Vám cena nezdá, nechte si ji nacenit od více dodavatelů.

Zaměření oken

pokud se jedná o výměnu starých oken za nová změření oken většinou provádí odborný pracovník dodavatele nebo obchodní zástupce. Zaměření a následná cenová nabídka by měla být v každém případě zdarma.

Montáž oken

Měli by ji provádět pouze proškolení pracovníci. Většinou si výrobce oken sjednává na montáž jiné firmy nebo živnostníci. Nedostatek zkušeností při montáži nebo odbytá práce ale nejsou tou nejlepší referencí. Proto by měla dodavatelská firma dbát na dobrou pověst a montážníky pravidelně podrobovat školení.

Pokud můžete, zajistěte si například z okruhu svých známých odborný dozor nad montáží. Reklamace jsou nepříjemná věc a někdy se stane, že montážníci něco přehlédnou

Smlouva o dílo

Ve smlouvě by měli být podchyceny důležité části zakázky:

Některé firmy požadují doplacení celkové ceny před montáží, to je ovšem nepřípustné. Nikdo nemůže požadovat peníze předem za nedokončenou zakázku nebo zboží.

Tento web je chráněn proti plagiátorství a nelegálnímu kopírování: Chráněno pomocí Copyscape - kontrola duplicitního obsahu a kopírování